Oris Pro Pilot X Calibre 400 - Hodinky ORIS

Přejít na obsah
Oris ProPilot X Calibre 400
Ostré technicistní linie 39mm titanového pouzdra nových hodinek Oris ProPilot X jsou inspirované více než stoletou leteckou historií značky. Chod zajišťuje vysoce antimagnetický, pětidenní automatický inhouse strojek Calibre 400 s desetiletou zárukou. To je ryzí radost z mechaniky.
Pětidenní rezerva nátahu a servisní interval 10 let

Nevšední titanové hodinky, které každým svým aspektem vyjadřují své technické zpracování, jsou poháněny manufakturním automatickým strojkem vlastní výroby Oris Calibre 400. Ten je ztělesněním vysoké technologické úrovně manufaktury Oris v Hölsteinu, která vyrábí pouze mechanické hodinky. Tento kalibr nabízí pětidenní rezervu chodu a Oris je si jím tak jistý, že doporučený servisní interval je neuvěřitelných 10 let.

Přesnost strojku je v intervalu -3 až +5 sekund denně, což odpovídá normám pro certifikaci chronometrů, a to i po vystavení magnetickým polím, kterými jsme denně obklopeni. Vysoká míra antimagnetismu je docílena použitím nemagnetických součástek včetně křemíkového krokového kola a křemíkové kotvy. Titanové pouzdro má rozměr 39 mm, šroubovací korunku s ochranou a vodotěsnost 100 m (10 bar). Ostré linie pouzdra inspirovaného letectvím jsou upraveny saténovou a pískovanou povrchovou úpravou, což hodinkám dodává syrový, technický vzhled, doplněný známou zoubkovanou lunetou ProPilot. Vysoce technicistní vzhled hodinek podtrhuje titanový náramek s překlápěcí sponou s Orisem patentovaným systémem LIFT.

Více než 30 antimagnetických součástek, včetně křemíkového krokového kola a křemíkové kotvy

Na všechny hodinky řady Calibre 400 se vztahuje desetiletá záruka a desetileté doporučené servisní intervaly, což platí i pro hodinky ProPilot X Calibre 400. Většina hodinových strojků je vyrobena z kovů, které se působením magnetických sil mohou zmagnetizovat. V takovém případě se jejich přesnost razantně snižuje, a mohou se dokonce zastavit úplně. Aby byly hodinky Oris řady Calibre 400 vysoce antimagnetické, použila společnost Oris více než 30 neželezných a antimagnetických součástek, včetně křemíkového krokového kola a křemíkové kotvy.

Při testování renomovanou laboratoří Laboratoire Dubois se mechanický strojek Calibre 400 po vystavení působení 2 250 gaussů odchýlil o méně než 10 sekund za den. Pro představu, nejnovější verze normy ISO 764 pro antimagnetické hodinky vyžaduje, aby hodinky, které se označují jako antimagnetické, měly odchylku maximálně 30 sekund za den po vystavení 200 gaussům. Calibre 400 zaznamenal třetinu povolené odchylky po vystavení více než jedenáctinásobku povolené síly, což z něj činí vysoce antimagnetický strojek.

Systémem kluzných ložisek s nízkým třením pro menší opotřebení

Jednou ze základních ambicí společnosti Oris u řady Calibre 400 bylo odstranit problémy dříve, než nastanou. Inženýři společnosti Oris zjistili, že jeden z nejčastějších problémů automatických mechanických strojků se týká systému kuličkových ložisek, který umožňuje otáčení oscilačního závaží, neboli rotoru. Jedná se o kritický prvek automatických hodinek – jak se rotor otáčí, generuje energii, která se ukládá do pera v perovníku.

Technické parametry:

  • Pouzdro: 39 mm, titanové se saténovou a pískovanou povrchovou úpravou
  • Číselník: Šedý, modrý a losový, ručičky a indexy s vrstvou Super-LumiNova®
  • Sklíčko: Safírové, vypouklé na obou stranách a po obou stranách opatřené antireflexní vrstvou
  • Dýnko: Titanové, šroubovací, se safírovým průhledem
  • Korunka: Titanová, šroubovací
  • Náramek: Titanový s překlápěcí sponou s Orisem patentovaným systémem LIFT
  • Voděodolnost: 10 bar (100 m)
  • Strojek: Oris Calibre 400 s automatickým nátahem
  • Přesnost: -3/+5 sekund za den (v rámci COSC tolerance)
  • Rezerva nátahu: 120 hodin

Oris Pro Pilot X 400
Galerie
Návrat na obsah